• اخبار

برگزاری دوره فشرده کارگردانی و بازیگری

برگزاری دوره فشرده کارگردانی و بازیگری
اولین دوره کارگردانی و بازیگری به صورت فشرده از 22 الی 25 مرداد ماه در مجتمع فرهنگی هنری کوثر شهر داران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن، اولین دوره کارگردانی و بازیگری به صورت فشرده از 22 الی 25 مرداد ماه در مجتمع فرهنگی هنری کوثر شهر داران برگزار شد.

مربی این دوره حمیدرضا قاسمی نویسنده و کارگردان تئاتر ضمن ابراز خوشحالی جهت حضور در شهرستان فریدن، هنرمندان شهرستان را دارای استعدادهای بالقوه ای دانست که با تمرین می توانند آنها را به فعلیت برسانند و چه بسا در سطح کشور حرفی برای گفتن داشته باشند و در جشنوارهای ملی و حتی بین المللی بدرخشند. وی در خصوص دوره کارگردانی گفت: در این دوره که با عنوان کارگردانی تکمیلی برگزار شد، سرفصل و مباحثی از جمله تعریف و نقش هنر نمایش، تجزیه و تحلیل متن، آشنایی با سبک های نمایشی، شخصیت پردازی در متن، شناخت صحنه، هدایت بازیگر بر روی صحنه، شناخت ریتم، بررسی انواع گفتگوها و روشهای صحیح منشی گری صحنه بیان شد. 

قاسمی در ادامه به دوره بازیگری نیز اشاره کرد و افزود: در کلاسهای بازیگری که به صورت مقدماتی برگزار شد، هنرجویان با اجزاء صحنه آشنا شدند و حرکات صحیح بازیگر بر روی صحنه را فرا گرفتند. وی افزود: سپس هنرجویان با زبان بدن، آواشناسی، بداهه پردازی، کار گروهی، روشهای تعادل در صحنه و حفظ ریتم آشنا شدند.

لازم به ذکر است در انتها به هنرجویان شرکت کننده گواهینامه پایان دوره اعطا شد.

۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۲۴
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97