• اخبار

برگزاری نشست فصلی شورای تعزیه با سرپرستان گروههای تعزیه خوانی شهرستان

برگزاری نشست فصلی شورای تعزیه با سرپرستان گروههای تعزیه خوانی شهرستان
نشست فصلی شورای تعزیه با سرپرستان گروههای تعزیه روز پنج شنبه یکم شهریور ماه در سالن جلسات اداره برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن، نشست فصلی شورای تعزیه با  سرپرستان گروههای تعزیه روز پنج شنبه یکم شهریور ماه در سالن جلسات اداره برگزار شد.

در ابتدا کورس بدیعی رئیس اداره ضمن تبریک عید سعید قربان، حضور در جمع سرپرستان گروههای تعزیه را فرصتی مغتنم شمرد و از تلاشهای مستمر آنان قدردانی نمود. وی در ادامه به لزوم برگزاری دوره های آموزشی تعزیه خوانی و شبیه خوانی در شهرستان اشاره کرد و گفت: این آمادگی را داریم تا در شهرستان دوره های آموزشی مرتبط با تعزیه خوانی، اعم از موافق خوانی، مخالف خوانی و موسیقی را برگزار نماییم.

بدیعی سپس به تمایل شورای تعزیه شهرستان جهت برگزاری سوگواره داخلی اشاره کرد و گفت: با توجه به پیشنهاد ارائه شده از سمت شورا در صورت تامین اعتبار، سوگواره تعزیه خوانی در شهرستان برگزار خواهد شد که این امر به ارتقاء سطح کیفی گروههای تعزیه کمک بسیاری خواهد کرد و در ایجاد فضای رقابتی میان گروهها تاثیر بسزایی دارد.

وی در ادامه به جابجایی افراد در گروههای تعزیه اشاره کرد و گفت: با توجه به مشکلات پیش آمده و با توجه به درخواست سرپرستان گروههای تعزیه شهرستان، از این پس چنانچه فردی بخواهد برای گروهی غیر از گروه خود، ایفای نقش کند؛ الزاماً باید با رضایت سرپرست گروه مبدا باشد.

بدیعی در انتها به نسخ مورد استفاده در مراسم تعزیه خوانی اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی گروهها از نسخه های غیرمتعارف استفاده می کنند که باعث ورود تحریفاتی خواهد شد و لذا سرپرستان گروهها جهت جلوگیری از این آسیب، می توانند به سایت بنیاد ملی تعزیه مراجعه کرده و نسخه های معتبر را از آنجا دریافت نمایند.    

۲ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۲۹
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97