• اخبار

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان

سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان
دوشنبه ١٩ شهریور ماه سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جاری با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، فرماندار شهرستان، امام جمعه شهرهای داران و دامنه و شماری از روسای ادارات شهرستان در اتاق جلسات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن، دوشنبه ١٩ شهریور ماه سومین جلسه شورای فرهنگ عمومی در سال جاری با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان، فرماندار شهرستان، امام جمعه شهرهای داران و دامنه و شماری از روسای ادارات شهرستان در اتاق جلسات برگزار شد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری در جلسه شورای فرهنگ عمومی با تسلیت ایام محرم، اظهار امیدواری کرد برگزاری این قبیل جلسات در راستا و منجر به رضایتمندی اهل بیت(علیهم السلام) باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان با تاکید بر ضرورت توجه به محتوای پیام عاشورا در مراسمات ماه محرم و صفر گفت: بیشترین دغدغه مردم شهرستان فریدن در حوزه مسائل دینی و مذهبی بوده که این مسئله تکلیف مسئولان را افزایش می‌دهد.

وی فرهنگ را مهم تر از اقتصاد خواند و تصریح کرد: اگر فرهنگ یک جامعه اصلاح شود به تبع آن مشکلات اقتصادی نیز برطرف می‌شود و این مسئله نشان از مسئولیت سنگین اهالی و متولیان کار فرهنگی دارد.

حجت الاسلام انصاری بر ضرورت مشخص بودن حیطه مسئولیت و وظایف کار فرهنگی فعالان این عرصه اظهار کرد: موازی کاری بیشترین ضربه را به حوزه فرهنگ وارد می‌کند و می توان با شناخت حیطه مسئولیت ها و تعامل، همدلی در جهت رفع این آسیب اقدام و آن را به فرصتی مناسب برای پیشبرد مسائل فرهنگ تبدیل کرد.

سپس امام جمعه شهر داران حجت الاسلام سیاوشی گفت: در جلسات امام حسین (ع) باید مداح محوری را کنار بگذاریم و بر کیفیت سخنران و گفته هایش بیشتر تکیه کنیم چرا که سخنران خوب می تواند جمعیتی را متحول کند. وی در ادامه بر لزوم سازماندهی هیئت های مذهبی تاکید کرد و گفت: این هیئت ها باید تحت نظارت سازمان تبلیغات اسلامی باشند و کانون مداحان نیز به سطح بندی مداحان بپردازد.

در ادامه سید تقی معین الدینی فرماندار شهرستان افزود: قیام امام حسین (ع) نقطه عطفی در جهان اسلام است که اثرات بسیار مطلوبی در وحدت مسلمین ایجاد کرده است. وی در ادامه افزود: البته در این مسیر مخاطراتی وجود دارد و برخی عناصر خارجی تلاش در برهم زدن این وحدت دارند و سعی می کنند بدعت هایی در این دست مراسم ایجاد کنند که باید برنامه هایی برای مقابله با آنها داشته باشیم. 

۲۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۲۳
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97