• اخبار

اجرای نمایش 'سنگسار' در سینما فرهنگ داران

اجرای نمایش 'سنگسار'  در سینما فرهنگ داران
نمایش آئینی 'سنگسار' به کارگردانی سید میثم عبداللهی از روز پنجشنبه 19 مهر ماه در مجتمع فرهنگی هنری کوثر شهر داران به روی صحنه رفت. اجرای این نمایش تا 25 مهر ادامه خواهد داشت.

نمایش آئینی 'سنگسار' به کارگردانی سید میثم عبداللهی از روز پنجشنبه 19 مهر ماه در مجتمع فرهنگی هنری کوثر شهر داران به روی صحنه رفت. اجرای این نمایش تا  25 مهر ادامه خواهد داشت.
'سنگسار' در مدت 80 دقیقه با مضمونی سوگناک، روایتگر بخش هایی از واقعه کربلا است. متن این نمایش بر اساس برداشتی آزاد از نمایش 'شمعون وشهرزاد' به نویسندگی فرهاد ارشاد است.
'شمعون و شهرزاد' داستان یک زن زرتشتی و یک مرد یهودی است که در کوفه زندگی می‌کنند و پس از آن که از بدی ‌های مردم کوفه در حق ائمه اطهار(ع) مطلع می ‌شوند؛ تصمیم می ‌گیرند مسلمان شوند و وقایع کربلا را در میدان شهر کوفه به نمایش بگذارند که ماموران حکومتی آنها را دستگیر و سنگسار می‌کنند.
کورس بدیعی رئیس اداره افزود: در این نمایش با به کارگیری سبک نمایش فرم و استفاده تلفیقی از هنر نمایش و تعزیه و نیز با بهره گیری هدفمند از موسیقی و نور، تلاش شده است تا قسمت هایی از داستان سوزناک کربلا به روی صحنه اجرا شود.
سید میثم عبدالهی کارگردان نمایش آئینی ' سنگسار' با اشاره به اهتمام جدی اهالی فرهنگ شهرستان برای تقویت پیوند هنر و مذهب در تولیدات نمایشی مناسبتی، افزود: افراد به طور معمول و به طور فطری با هنر بیشتر ارتباط برقرار می کنند؛ بنابراین می توان از این ظرفیت برای آگاهی، آموزش و ارزش آفرینی بهره برد.
این کارگردان با بیان این که کاربردی کردن هنر؛ نیازمند تغییر نگرش به این حوزه است، افزود: در این میان حمایت مردم و مسئولان از هنرمندان و اعتماد به فعالان این حوزه گام بزرگی در راستای اعتلای هنر است.

یادآور می شود این نمایش از 19 الی 25 مهر ماه، هر شب ساعت 18:30 در سینما فرهنگ شهر داران به روی صحنه می رود.

۲۲ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۱۵
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97