• اخبار

دیدار رییس دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان با مدیر مسوولان کانون های مساجد شهرستان

دیدار رییس دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان با مدیر مسوولان کانون های مساجد شهرستان
حجت الاسلام نیستانی رییس دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان، چهارشنبه 23 آبان ماه با مدیر مسوولان کانون های مساجد شهرستان دیدار نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن، حجت الاسلام نیستانی رییس دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان، چهارشنبه 23 آبان ماه با مدیر مسوولان کانون های مساجد شهرستان دیدار نمود.

در ابتدای این دیدار کورس بدیعی رییس اداره ضمن تبریک به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی گزارشی از وضعیت کانون ها، اهم اقدامات صورت گرفته و مشکلات موجود ارائه داد. در ادامه حجت الاسلام نیستانی در خصوص مشکلات حوزه فرهنگ مطالبی را بیان نمود و به دغدغه های مقام معظم رهبری در این حوزه اشاره کرد و افزود: ایشان همواره بر شکل گیری کانون های فرهنگی و هنری در مساجد و جذب جوانان و نوجوانان به این کانون ها تاکید دارند و تلاش ما محقق سازی منویات ایشان می باشد.

نیستانی در ادامه به محدودیت ها اشاره کرد و گفت: کار فرهنگی دیر بازده است و در دراز مدت نتیجه می دهد. همچنین نبود اعتبارات کافی در این خصوص مشکلاتی را به وجود می آورد. افرادی که در این حوزه قدم بر می دارند خالصانه تلاش می کنند چرا که سود و منفعت مالی در آن وجود ندارد و به صرف علاقه و تعهد، در این مسیر زحمت می کشند. وی ضمن عذر خواهی از مدیر مسوولان کانون ها در خصوص ناکافی بودن اعتبارات گفت: ما به نیت پاک و خالصانه شما آگاه هستیم و مسایل و مشکلات پیش رو را می دانیم، لذا امروز بر آن شدیم تا از مدیران کانون های برتر تقدیر و تجلیل نماییم.

در ادامه محمد تابش معاون فرهنگی هنری کانون های فرهنگی هنری استان اصفهان افزود: در سال 96 با توجه به وضعیت اقتصادی کشور نتوانستیم آن طور که باید از زحمات مدیر مسوولان کانون ها تشکر کنیم. خوشبختانه در سال جاری با اصلاح اساسنامه کانون های فرهنگی هنری مساجد توانستیم هویت حقوقی کانون ها را تحکیم بخشیم. وی در ادامه افزود: با ایجاد سامانه بچه های مسجد در کشور اتفاقات خویی برای کانون ها رقم خواهد خورد؛ بر این اساس هر چه میزان عضوگیری کانون ها در سامانه بچه های مسجد بیشتر باشد از حمایت مالی بیشتری نیز برخوردار خواهند شد.

تابش در انتها خبر خوب دیگری به مدیر مسوولان داد و گفت: بانک قرض الحسنه رسالت از اعضا و کانون های مساجد حمایت و پشتیبانی می کند و تسهیلاتی مناسب در اختیار آنها قرار می دهد و همچنین شرایط را فراهم کرده ایم تا اعضا کانون ها تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند.

۲۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۳:۲۰
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97