• اخبار

چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان

چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان
چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی سه شنبه 27 آذر ماه با حضور امام جمعه شهرهای داران و دامنه، معاون فرماندار و جمعی از روسای ادارات شهرستان، در سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان فریدن، چهارمین جلسه شورای فرهنگ عمومی سه شنبه 27 آذر ماه با حضور امام جمعه شهرهای داران و دامنه، معاون فرماندار و جمعی از روسای ادارات شهرستان، در سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج برگزار شد.

این جلسه با دستور کار باز تعریف شاخص های جوان مومن، تلاشگر، پویا و با نشاط امروز جامعه ایرانی آغاز به کار کرد. در ابتدا حجت الاسلام سیاوشی امام جمعه شهر داران و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان به لزوم امید بخشی در بین جوانان اشاره کرد و گفت: اینکه برخی معتقدند در بین جوانان امروزی امید از بین رفته است، مورد قبول نیست؛ چرا که همین جوانان ما بودند که پیاده روی عظیم اربعین و یا مواردی مشابه آن را رقم زدند. وظیفه مسئولین افزایش امید در بین جوانان و ایجاد شرایط مطلوب اجتماعی و اقتصادی برای آنهاست.

وی در ادامه افزود: جوان امروز نیازمند عزت و عظمت است. وی را باید وارد میدان کرد و به او بها داد؛ چرا که جوانان می خواهند در جامعه مطرح باشند. لذا ما از هیئت های مذهبی، قرآنی، کانون های مساجد و هیئت های دانش آموزی تا حد توان حمایت می کنیم. حجت الاسلام سیاوشی در ادامه گفت: بهترین راهکار، نفوذ به قلب جوانان است، باید که با معارف اسلامی بتوانیم آنها را در کنار خودمان حفظ کنیم و از ظرفیت های آنان استفاده نماییم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی نیز بر لزوم اصلاح فرهنگ کار در شهرستان اشاره کرد و گفت: نیازمند برنامه ریزی و فرهنگ سازی اصولی هستیم و تا زمانی که این زیر ساخت فرهنگی ایجاد نشود و بستر لازم جهت اصلاح فرهنگ کار فراهم نگردد، راه به جایی نخواهیم برد. و لذا مصوبات و تصمیمات این جلسه می تواند کارایی لازم را داشته و نتیجه بخش باشد.

در ادامه بدیع زمانی معاون فرماندار با اشاره به نقش محوری جوانان گفت: در هر جامعه ای یکی از مهم ترین معیارها و شاخص ها نیروی جوان است. وی در ادامه غافل شدن از کار گروهی را یکی از نقاط ضعف دانست و افزود: آموزش های ما متناسب با فرهنگ کار نیست و اعتبارات و بودجه ها نیز معمولاً عمرانی و یا جاری است که این نوع بودجه ها مولد پایدار نیست و باید در این مورد بازنگری جدی صورت گیرد.

در پایان مقرر شد مقدمات تشکیل بنیاد ازدواج آسان و همچنین ستاد نخبگان در شهرستان فراهم گردد.

۲۹ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۰
  • اظهار نظر


نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 97